sadsad x
asdasd
Sıkça Sorulan Sorular

Gümüş nedir ve özellikleri nelerdir?

Kimyasal simgesi Ag’dir. Parlak, paslanmaz, değerli ve beyaz bir madendir. Bütün metaller içinde en beyaz olanıdır. Tam parlatıldığında kusursuz bir yansıtıcı yüzey elde edilir, bu yüzden optik ayna yapımında kullanılır. Gümüş iletkendir, elektriği en hızlı ve iyi ileten madenlerdendir. İnsan vücudunda bulunan negatif enerji gümüşün varlığıyla çabucak dağılır. Isıyı da çabucak iletir bu yüzden gümüş bulunan tekstil ürünlerinde sıcaklık daha hızlı bir şekilde baştan başa dağılır. Anti-bakteriyeldir, mikrop barındırmaz onları yok eder. Yumuşak bir madendir o yüzden işlenmesi kolaydır.

 

“925 ayar” ne demektir ve nasıl belirlenir?

925 aslında bakır-gümüş alaşımı içersinde bulunan saf gümüş miktarıdır(yüzdesidir). Saf gümüş 1000 ayardır. Gümüş madeninin yumuşak olması sebebiyle işlenilmesinde ve kullanılmasında bazı zorluklar oluşur. Bu sebeple işlenilecek gümüşe bir miktar bakır ilave edilerek sertleşmesi sağlanır. Böylece gümüş hem işlenirken hem de kullanılırken daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

 

Sitenizdeki ürünlerin tamamı gümüş müdür?

Ürünlerimizin tamamı gümüştür. Yalnız bazı modellerde gümüş ve bronz birlikte kullanılmıştır, onlar da ürün açıklamasında belirtilmiştir.

 

tekbirsilver.com üzerinden en az ne kadar sipariş verebiliriz?

Tek seferde sepet toplamı minimum 99 USD olmalıdır.

 

Neden 99 USD altında sipariş veremiyoruz?

Firmamız sadece toptan gümüş satışı yapmaktadır. Fiyatlarımız toptan satış fiyatlarıdır. O yüzden tek seferde bu miktarın üzerinde bir sipariş oluşturmalısınız.

 

Yurtdışına gönderi yapıyor musunuz?

Evet. Çalıştığımız kargo firmalarının ulaştığı her yere gönderi yapabiliyoruz. 
NOT: Bazı ülkelere standart kargo firmaları ile teslimat yapılamamaktadır, bu ülkeler: Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Ukrayna, Türkmenistan, Afganistan, Kırgızistan, Cezayir, Libya, Tunus, Mısır ve Suriye'dir. Suudi Arabistan için ise özel "ithalat izin belgesi" gerekmektedir.

 

Yurtdışı siparişlerde hangi kargo firmalarıyla çalışıyorsunuz?

DHL, UPS, Fedex, Aramex.

 

Yurtdışına siparişleriniz kaç günde ulaşır?

Genel olarak Avrupa ve Amerika bölgesine 1-2 iş günü. Diğer bölgelere ise uzaklığına göre değişmekle birlikte en fazla 5 iş gününde ulaşmaktadır.

 

Türkiye içi siparişlerim kaç günde elimde olur?

Biz ortalama 72 saat içersinde siparişlerinizi kargoya teslim ediyoruz. Ondan sonraki süreç kargo adresine göre değişmekle birlikte genel olarak türkiye içi şehir merkezleri ve merkezi ilçelere 1 günde, diğer ilçelere de en fazla 3 gün içersinde ulaşmaktadır. 

 

tekbirsilver.com’a üye olmak ücretli midir?

Mağazamıza üye olmak ücretsizdir. Sipariş verebilmek, indirim, kampanya ve sizlere sunmuş olduğumuz avantajlardan faydalanabilmek için tıklayınız.

 

tekbirsilver.com’a üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?

İnternet sitemizden alışveriş yapabilmek için sitemize üye olmanız şart değildir. Sepetinizi oluşturduktan sonra üye olmadan siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

 

Sitede aradığım bir ürüne en kolay nasıl ulaşabilirim?

Sitemizin içerisinde mevcut olan site içi arama motorumuzdan, aradığınız ürünün sadece birkaç harfini arama penceresine yazıp 'Ara' tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece aradığınız ürüne hızlı bir şekilde erişmiş olacaksınız ya da sol veya üst menü'den ilgilendiğiniz ana kategori ve alt kategoriler vasıtası ile aramış olduğunuz ürünü bulabilirsiniz. Sayfamız tasarım esnasında özellik ve kategori dikkate alınarak özenle hazırlanmıştır.

 

Siparişimi verdim, şimdi ne yapmalıyım?

Sitemizde ödemeler banka havalesi, kredi kartı, Western Union ve Moneygram ile alınmaktadır. Banka havalesi ile vermiş olduğunuz siparişlerde, size belirtilen banka hesap numaralarından herhangi birine 3 iş günü içinde ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme işlemi sırasında açıklama kısmına sipariş verenin adını ve soyadını yazmayı lütfen unutmayınız. Kredi kartı ile vermiş olduğunuz siparişlerde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur. e-mail adresinize siparişinizin durumu ile ilgili bilgiler ulaşacaktır.

 

Hangi teslimat yöntemlerini tercih edebiliriz?

Siparişini verdiğiniz ve ödemesini yaptığınız ürünler en geç 2 iş günü içinde kargoya teslim edilecektir. Şu an için tek teslimat şeklimiz kargodur. Özel durumlarda müşteri hizmetlerimizi arayarak siparişlerinizi merkez ofisimizden de alabilirsiniz.

 

Alışveriş esnasında kart bilgilerimi vermek zorunda mıyım?

Sitemizde ödemeler banka havalesi, kredi kartı, Western Union ve Moneygram ile alınmaktadır. Sitemizden yapacağınız her alışveriş %100 güvenlidir. Sistemimiz 256 bit’lik SSL (Secure Socket Layer) güvenliği içerisinde kredi kartı numaranızı sizin dışınızda kimse görüntüleyemez ve ulaşamaz. Kredi kartı numaranızı girdiğiniz anda numaranıza ait bilgiler şifrelenerek bankaya gönderilir. Firmamız dahil olmak üzere üçüncü şahıslar tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi veya ulaşılması mümkün değildir. Kart bilgileriniz sadece siz ve banka arasındadır.

 

Gümüş madeninin özellikleri nelerdir?

Kimyasal simgesi Ag’dir. Parlak, paslanmaz, değerli ve beyaz bir madendir. Bütün metaller içinde en beyaz olanıdır. Tam parlatıldığında kusursuz bir yansıtıcı yüzey elde edilir, bu yüzden optik ayna yapımında kullanılır. Gümüş iletkendir, elektriği en hızlı ve iyi ileten madenlerdendir. İnsan vücudunda bulunan negatif enerji gümüşün varlığıyla çabucak dağılır. Isıyı da çabucak iletir bu yüzden gümüş bulunan tekstil ürünlerinde sıcaklık daha hızlı bir şekilde baştan başa dağılır. Anti-bakteriyeldir, mikrop barındırmaz onları yok eder. Yumuşak bir madendir o yüzden işlenmesi kolaydır.

 

925 ayar gümüş nedir ve nasıl belirlenir?

925 aslında bakır-gümüş alaşımı içersinde bulunan saf gümüş miktarıdır ya da yüzdesidir. Saf gümüş 1000 ayardır. Gümüş madeninin yumuşak olması sebebiyle işlenilmesinde ve kullanılmasında bazı zorluklar oluşur. Bu sebeple işlenilecek gümüşe bir miktar bakır ilave edilerek sertleşmesi sağlanır. Böylece gümüş hem işlenirken hem de kullanılırken daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur.

 

Gümüşler neden kararır? Kararan gümüş gerçek midir?

Gümüşün kimyasal olarak bağdaşamadığı tek madde vardır o da kükürttür. Kükürt ise havada bol miktarda bulunur. Araba egzozlarından ve bacalardan çıkan gazlar buna sebep olur. Ayrıca insan teri de gümüşü karartabilir. Bu durum bir metalin gümüş olmadığını göstermez; aksine hava ve ter ile temasında kararmazsa gümüş olmasından şüphe duyulmalıdır.

 

Gümüş takı seçerken nelere dikkat etmeliyiz?

Bu konudaki en önemli husus 925 ayar damgasının var olmasıdır. Bunun için istisnai durumlar olabilir fakat yüksek oranda 925 damgası vardır. Diğer bir husus da ürünü yapan firmanın yazılı olduğu bir damgadır ki burada marka veya firma ismi yazar. Ayrıca ürün üzerinde kullanılan taşlar, kaplamalar ve işçilik kalitesi çok önemlidir. Bir gümüş takıyı uzun süre sorunsuzca kullanmak bu faktörlerin en iyi şekilde sağlanmasına bağlıdır.

 

Gerçek gümüş nasıl anlaşılır?

Gümüşün gerçek olup olmadığını anlamak için uzman olmak gereklidir. Rengine bakılarak buna karar vermek çok zordur. 925 ayar damgası bir takının yüksek bir ihtimalle gümüş olduğunu gösterir. Gümüş hava ve ter ile tepkimeye girerek oksitlenir (kararır). Bu da gümüşün diğer madenlerden ayıran bir özelliktir. Ayrıca gümüş çok basit tekniklerle eski rengine dönebilirken diğer madenler için bu çok zordur.

 

Alman gümüşü ne demektir?

Alman Gümüşünün yaygın olarak bilinenin aksine gümüş ile hiçbir alakası yoktur. Sac ve bakır gibi madenlerden yapılarak üzerine gümüş ve/veya nikel kaplanır. Gümüşün aksine mıknatısı çeker. Gerçek gümüş ile ayırt etmek bir uzmanlık işidir. Renginden ayırt etmek oldukça zordur. Ayrıca gerçek gümüşten çok daha ucuzdur.

 

Gümüş bir takının hangi özellikleri fiyatını etklier?

925 ayar gümüşün maden değeri hiçbir ürün için değişmez. Ancak işçilik, üzerinde kullanılan taşlar ve kaplamasının kalitesi takıların fiyatını belirler. Ayrıca gümüşün ağırlığı da fiyatta çok önemli bir etkendir.

 

Gümüş takılar kullanılmadığı zaman nasıl muhafaza edilmelidir?

Gümüş kullanılmadığı zamanlarda hava ve ışık ile teması olmayan yerlerde saklanması uygundur. Bu sayede ilk günkü görüntüsünü kaybetmeden uzun süre kullanılabilir.

 

Kararan gümüşler nasıl parlatılır?

Gümüş temizlemek için en pratik yöntem bir gümüş parlatma bezine (pamuklu bez de bu ihtiyacı karşılar) gümüş parlatma kremi ilave edip, yumuşak bir şekilde gümüş objeyi ovalamaktır. Böylelikle gümüş eski rengine kavuşur. Yalnız bu işlem ince işçilikli ürünlerde pek sonuç vermeyebilir. Bunun için de profesyonellerden yardım almak gerekir.

 

Gümüş parlatma bezi ve kremini nereden bulabilirim?

Bu malzemeler bazı büyük marketlerde ya da kuyum malzemesi satan mağazalarda bulunur.

 

Gümüşün insan bedenine olan etkileri nelerdir?

Gümüş en iyi iletken metallerden biridir, elektriği çok iyi iletir. Vücuda temas eden gümüş takılar bünyede birikmiş olan negatif iyonları alarak bünyeyi rahatlatır. Ayrıca gümüşün "Oligo Aktivite" denen özelliği insan üzerindeki zararlı olabilecek miktarlardaki radyasyonun yok edilmesini sağlar. Kısacası gümüş takı kullanmak stresten uzaklaşmanın yöntemlerinden biridir. Gümüş objeler bakterileri temizler, mikropları öldürür. Onun bu özelliği çok eskiden beri bilindiği için zehirlenme korkusu olanlar suları gümüş kaplardan içmişlerdir. Gümüş kapta bekletilen su, mikrop ve zehirden arınır ve güvenle içilebilir. O yüzden bebeklere gümüş bardaklarda su verilmesi tavsiye edilir. Günümüzde su filtrelerinde gümüş folyolar kullanılır. Gümüş tabak, kaşık, çatal kullanmak da mikropları yok etmede etkilidir. Örneğin Grekler yemek ve su kaplarını bakterilerden temizlemek için gümüşü kullanmışlardır. Hiç bir mikrobun gümüşe altı dakikadan fazla dayanamayacağı bilim adamları tarafından tespit edilmiştir: Dr. Mark Hovel “British Medical Journal” da gümüşün virüslerin kontrolünde özellikle etkili olduğunu rapor etmiştir. Ameliyat aletlerinin de gümüşten yapıldığı bilinmektedir.

 

Gümüş alerji yapar mı?

Gümüş anti-bakteriyel bir metaldir, alerji yapmaz. Aksine temas ettiği yerdeki mikropları yok eder. Fakat bazı durumlarda gümüş içerisine katılan kimyasal maddeler alerjiye sebep olur. Tekbir Gümüş ürünlerinde bu tür kimyasallar kullanılmaz.

 

Rodyum kaplama ya da rodaj kaplama nedir?

Rodyum ve rodaj aynı şeyi ifade eder. Her ikisi de gümüş üzerine yapılan bir çeşit kaplamadır. Gümüşe beyaz altın görüntüsü verirler. Rodyum kaplama yapılan ürünler parlaklığını uzun süre muhafaza eder ve oksitlenmesi gecikir.

 

www.tekbirsilver.com’daki toptan satış fiyatlarının cazip olup olmadığını nasıl anlarım?

Biz sadece internet üzerinden gümüş takı satışı yapan bir firma değiliz. Sadece internet satışı için stok bulunduran bir firma da değiliz. Üretim, ihracat, ithalat gibi gümüş takının her alanında 1985’ten bu yana faaliyet gösteren,  tüm dünyada müşterileri olan köklü bir firmayız. “Bir sefer alışveriş yapan değil, sürekli müşterilerden fayda sağlanır” prensibiyle şuandaki konumumuza ulaştık. Dolayısıyla fiyatlarımız toptan alışveriş için gayet makul seviyededir.

 

Sitenizden satın almakla, mağazanızdan satın almak arasında fiyat yönünden bir fark var mı?

İnternet satış fiyatlarımızla, mağaza satış fiyatlarımız değişkenlik gösterebilir.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek için hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.